Δημοτικό Πόλης Χρυσοχούς
Τηλεομοιότυπο: 26322619
Μενού

Αγιασμός-25.09.23

Φωτογραφικό υλικό από τον αγιασμό που έγινε στο σχολείο μας.

Εορτασμός 1ης Οκτωβρίου-29.09.23

Φωτογραφικό υλικό από τον εορτασμό για την ανεξαρτησία της Κύπρου μας. Την εκδήλωση παρουσίασαν τα παιδιά της Ε'1 με συνοδεία τραγουδιών από τη χορωδία του σχολείου μας.

Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου-27.10.23

Φωτογραφικό υλικό από τον εορτασμό για την επέτειο του ΟΧΙ. Την εκδήλωση παρουσίασαν τα παιδιά των ΣΤ'1 και ΣΤ'2 με συνοδεία τραγουδιών από τη χορωδία του σχολείου μας.

Εκδρομές Φθινοπώρου

Φωτογραφικό υλικό από τις εκπαιδευτικές εκδρομές και τα μέρη που επισκέφθηκε το σχολείο μας.

Εορτασμός για την εξέγερση του πολυτεχνείου - 17.11.23

Χριστουγεννιάτικη γιορτή - 15.12.23

Φωτογραφικό υλικό από τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας που παρουσίασαν τα παιδιά της Β' και Γ' τάξης με συνοδεία τραγουδιών από τη χορωδία του σχολείου μας.

Εορτασμός τριών ιεραρχών - 29.01.24

Φωτογραφικό υλικό από τον εορτασμό της επετείου των τριών ιεραρχών. Την εκδήλωση παρουσίασαν τα παιδιά της Α'1, Α'2 και ΣΤ'1 με συνοδεία τραγουδιών από τη χορωδία του σχολείου μας. Το σχολείο μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Πανιερώτατος Μητροπολίτης Πάφου κ. Τυχικός και ο αξιότιμος Δήμαρχος Πόλης Χρυσοχούς κ. Γιώτης Παπαχριστόφη.

Γιορτή του δέντρου - 22.02.24

Φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση και τη δεντροφύτευση που ακολούθησε. Την εκδήλωση παρουσίασαν τα παιδιά των τάξεων Α'1 και Β'3 με συμμετοχή και του Νηπιαγωγείου Πόλης Χρυσοχούς.

Εορτασμός 25ης Μαρτίου - 22.03.24

Φωτογραφικό υλικό από τον εορτασμό του μεγάλου έπυς του 1821. Την εκδήλωση παρουσίασαν τα παιδιά της Δ'1 και Δ'2 με συνοδεία τραγουδιών από τη χορωδία του σχολείου μας.

Εορτασμός 1ης Απριλίου - 29.03.24

Φωτογραφικό υλικό από την πανκοινοτική εκδήλωση για τον εορτασμό της επετείου για την έναρξη του εθνικοαπελευθερωτικού αγώνα της ΕΟΚΑ. Την εκδήλωση παρουσίασαν τα παιδιά της Ε'1και Ε'2 με συνοδεία τραγουδιών από τη χορωδία του σχολείου μας. Το σχολείο μας τίμησε με την παρουσία του μεταξύ άλλων και ο αξιότιμος Δήμαρχος Πόλης Χρυσοχούς κ. Γιώτης Παπαχριστόφη.