Δημοτικό Πόλης Χρυσοχούς
Τηλέφωνα: 26321335
Τηλεομοιότυπο: 26322619
Μενού

Α' Βραβείο στον Διεθνή μαθητικό διαγωνισμό "ΚΥΠΡΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ, ΟΜΟΓΕΝΕΙΑ: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΓΕΦΥΡΕΣ"

Τα παιδιά της Ε'2 και της Δ'1 σε συνεργασία με τους δασκάλους τους Ιωάννη Ιωάννου και Ιφιγένεια Αλεξάνδρου εξασφάλισαν το πρώτο βραβείο στον διαγωνισμό "Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: Εκπαιδευτικές Γέφυρες" στην κατηγορία του Σποτ.

Τα παιδιά της Δ'1 σε συνεργασία με τη δασκάλα τους Ιφιγένεια Αλεξάνδρου εξασφάλισαν το πρώτο βραβείο στον διαγωνισμό "Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: Εκπαιδευτικές Γέφυρες" στην κατηγορία της εφημερίδας.

Α' Βραβείο στον Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Ε.Π.Ο.Κ.

Τα παιδιά της Α'1 σε συνεργασία με τη δασκάλα τους κ. Ελευθερία Χαραλάμπους εξασφάλισαν το πρώτο βραβείο στον Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό του Ελληνικού Πολιτιστικού Ομίλου Κυπρίων Ελλάδας (Ε.Π.Ο.Κ.), για τη συγγραφή και εικονογράφηση του παραμυθιού "Η ευχή της Δανάης".

Α' Βραβείο στον Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Ε.Π.Ο.Κ.

Ο μαθητής της Δ'1 Αντρέας Ευαγγέλου εξασφάλισε το πρώτο βραβείο στον Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό του Ελληνικού Πολιτιστικού Ομίλου Κυπρίων Ελλάδας (Ε.Π.Ο.Κ.), για τη συγγραφή του άρθρου "Αγόρια=Κορίτσια".